Trust Wallet Token bugünkü fiyatı ₺13,97 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺1.535.171.599 TRY. TWT / TRY fiyatlarımızı gerçek zamanlı olarak güncelliyoruz. Trust Wallet Token son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #156, piyasa değeri ₺4.848.029.466 TRY. Dolaşımdaki arz 346.951.186 TWT coin ve azami seviye arzı. arz mevcut değil.

 

Trust Wallet Token (TWT) Nedir?

Trust Wallet Token veya kısa adıyla TWT, Trust Wallet kullanıcılarına çeşitli avantaj ve teşvikler sağlayan BEP-20 tabanlı hizmet tokeni (utility token) olarak tanımlanabilir. Trust Wallet; Ethereum, Binance ve TRON blockchain ağları üzerindeki tokenlere ek olarak düzinelerce popüler varlığı destekleyen bir mobil kripto para cüzdanı şeklinde kullanılıyor.

TWT token sahipleri, Trust Wallet’ı kullandıkları zaman uygulama içi kripto para satın alımlarında ve merkeziyetsiz borsa (DEX) hizmetlerinde indirim gibi çeşitli avantajlara sahip oluyorlar. TWT sahipleri ayrıca Trust Wallet’ın yönetiminde söz sahibi olabilir ve Trust Wallet güncelleme önerileri için oy kullanarak uygulamanın gelişmesinde rol oynayabilirler.

Trust Wallet Token, başlangıçta Binance Chain üzerinde BEP-2 varlığı olarak kullanıma açıldı, ancak Ekim 2020 tarihinde Binance Smart Chain üzerinde BEP-20 token olarak yeniden işleme kondu.

Trust Wallet Token Kurucusu Kim?

Trust Wallet, 2017’de Viktor Radchenko tarafından geliştirildi. Kaliforniya, Mountain View bölgesinde yaşayan Radchenko, teknoloji şirketlerinin geliştirme ekiplerinde mühendis olarak çalışmıştı. 2013’te kurulan, kamyon şoförleri ve lojistik firmaları için popüler uygulamalardan birinin arkasındaki şirket Trucker Path’in de kurucuları arasında.

Radchenko, kullanımdaki “uygulama mağazalarında Ethereum ve ERC20 tokenleri için açık kaynaklı cüzdan çözümü olmadığını” fark edince mobil kripto para cüzdanı sektörüne odaklandı.

Temmuz 2018’de platform, açıklanmayan bir meblağ karşılığında Binance tarafından satın alındı. Binance ekibine dahil olan Radchenko, kendi platformu için çalışmaya devam ediyor. Trust Wallet team listesi açık biçimde paylaşılmamış olsa da, çoğunluğu Binance borsasında, birbiriyle örtüşen rollere sahip yirmiden fazla kişiden oluştuğu tahmin ediliyor.

Trust Wallet Token Neden Farklı?

Trust Wallet Token, Trust Wallet mobil uygulamasının kullanıcılarına ek özellikler sağlamak için tasarlanmış hizmet tokeni olarak çalışıyor. Trust Wallet ekosistemi dışında herhangi bir hizmet için kullanılmıyor.

Buna rağmen Trust Wallet tokenleri, BEP-20 tabanlı varlık olarak Binance Smart Chain varlıklarını destekleyen herhangi bir cüzdana aktarılabiliyor. Bu yöntem üzerinden, diğer varlıklarla takas edilebiliyor veya hizmet ödemeleri için kullanılabiliyor. Diğer taraftan Trust Wallet’ın geliştirilmesi için yapılan oylamalarda kullanıcılara hak sağlanıyor. İndirimli DEX alım satım işlemleri ve uygulama içi alımlarda için kullanılabildiği için TWT, spekülatif bir değer varlığı şeklinde var olmayı sürdürüyor.

Paylaş: