Telcoin bugünkü fiyatı ₺0,091455 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺163.347.310 TRY. TEL / TRY fiyatlarımızı gerçek zamanlı olarak güncelliyoruz. Telcoin son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #147, piyasa değeri ₺5.425.435.006 TRY. Dolaşımdaki arz 59.323.582.611 TEL coin ve maksimum seviyede. 100.000.000.000 TEL coin.

 

Telcoin (TEL) Nedir?

Telcoin (TEL); kripto para, blockchain ve telekomünikasyon sektörleri arasındaki köprü kurmak üzere Temmuz 2017 tarihinde Singapur’da kurulan Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir kripto projesidir.

Proje, faturalandırma ve mobil para platformları arasında yaşanan teknik sorunları yok etmek adına Verizon ve AT&T gibi telekom sektörünün önde gelen isimleriyle ortaklık kurmayı amaçlıyor.

Telcoin projesinin asıl odaklandığı alan, Western Union kurumunun açık ara lider olduğu havale piyasası. Telcoin, kullanıcıların düşük maliyetle mobil para platformları ve e-cüzdanları kullanabilmelerini ve yüksek hıza ulaşmalarını sağlamak için küresel telekom ve mobil para platformlarıyla ortaklık kuruyor.

Telcoin (TEL), Ethereum blockchain ağına dayanan ERC-20 token olarak işlev görüyor. TEL para birimi, telecoin ekosistemindeki e-ticaret web sitelerinde ödeme yapmak için kullanılıyor.

Telcoin Kurucusu Kim?

Paul Neuner ve Claude Eguienta, kullanıcıların saniyeler içinde küresel para transferi gerçekleştirmelerini sağlamak için 2017 yılında Telcoin’i kurdu. Telcoin başkanı olarak görev alan Paul Neuner, blockchain dünyasına girmeden önce telekomünikasyon alanında 12 yılı aşkın bir süre deneyim kazandı.

Teknoloji girişimcisi olarak telekom alanına giriş yapan isim, mobil ağlarda yaşanan dolandırıcılık vakalarına karşı yönetim hizmeti sunan bir şirket olan Mobius ile başladı. 2012 yılında, Japonya’nın başkenti Tokyo’da, Pangea K.K isimli mobil yazılımları uygulama ve geliştirme şirketini hayata geçirdi.

Telcoin’i kurmadan önce, etkinlik oluşturmak ve düzenlemek için mobil uygulama olan Ikou’yu Mart 2017’de faaliyete aldı. 2018’de, önde gelen mobil finansal hizmet sağlayıcıların güvenliğini sağlamaya odaklanan yeni nesil telekom dolandırıcılık yönetimi hizmeti Sedona’yı kurdu.

Claude Eguienta, Telcoin’in CEO’su olarak görev yapıyor ve projeye başkanlık ediyor. Kendisi, dağıtık sistemlere odaklandığı bilgisayar bilimleri alanında master derecesine sahip bir isim. Claude, on yılı aşkın süredir müşterilerine en iyi finansal hizmetleri sunmaya odaklanan yeni girişimler ve büyük teknoloji şirketleri bünyesinde çalıştı.

Telcoin Neden Farklı?

Telcoin, asıl olarak havale piyasasına odaklanıyor. Banka hesabı başına beş cep telefonu düşüyor olsa da, insanlar hala yüksek maliyetli havale hizmeti sağlayan kurumlar üzerinden para göndermek için sıraya giriyor ve Western Union da bunların en büyüğü.

Blockchain teknolojisinin gücünden yararlanan Telcoin, gün geçtikçe gelişen dünyada, havale hizmetlerine daha hızlı ve düşük maliyetli alternatif sunuyor. Bunu gerçeğe dönüştürmek için Telcoin, küresel ölçekte mobil operatör ve e-cüzdanlarla ortaklık kuruyor, temassız hizmet sunarak geniş bir kullanıcı tabanına ulaşmalarını mümkün kılıyor.

Diğer merkeziyetsiz dijital varlıklar gibi Telcoin de, kullanıcıların akıllı telefonları üzerinden varlıklarına tam erişimini sağlıyor. Kullanıcılar, diledikleri zaman, dünyanın herhangi bir yerinden para gönderebilir veya alabilir. Proje aynı zamanda, kullanıcıları merkezine alarak platformu kullanıcı dostu ve mümkün olduğunca basit hale getiriyor.

Telcoin ağına bağlanan tüm telekom operatörleri, hiç vakit kaybetmeden TEL token’ları verebiliyor. Ağ üzerinde ayrıca teşvik sistemi de var. Operatörün sahip olduğu TEL token trafiği ne kadar çok olursa, ağdan o kadar fazla teşvik alabiliyor.

Telcoin tarafından yapılan açıklamaya göre ağın teşvik modeli, son kullanıcılara düşük ücretler sunarak cazibesini artırdığı gibi, ağ açısından da kârlı çalışmayı sürdürüyor.

Paylaş: