Neden herkes kripto para borsasında? İşte aradığınız cevaplar…

Para icat edildiği günden bu yana insanlar onu muhafaza etmek için farklı yollar aramış ve her zaman kullanıldığı döneme uygun yöntemlerle işlem görmüştür. Her çağ kendi finansal imkanlarını yaratır ve günümüzde dijital ortama taşınan yaşantımızın önemli bir parçası olan para da bu değişime ayak uydurur. İşte, neden gelecek kripto paralarda sorusuna verebileceğiniz bazı cevaplar…

 Paranızı nasıl değerlendireceğinize kendiniz karar verebilirsiniz

Dijital ortamda matematiksel bir algoritma ile yaratılan Bitcoin gibi kripto paralar, henüz benzer finansal piyasalara oranla çok yeni sayılsa da şimdiden bazı büyük şirketler ve hatta bazı devletler tarafından ödeme aracı olarak kabul ediliyor. Dünyanın her noktasındaki insanların dijital platformlar üzerinden serbestçe alım-satıp yaptığı kripto paralar ile yatırım yapmak veya istenildiği zaman Dolar, Euro veya TL gibi para birimlerine çevirmek mümkün.

Yatırımda finansal özgürlüğe adım atabilirsiniz

Normal hayatta kullandığımız klasik para birimleri, onu basıp piyasaya süren ülkeye ait merkez bankasının kontrolü altındadır ve kendi politikaları gereği aldıkları kararlarla paranın yönünü belirleyebilirler. Fakat kripto paralar tüm bu politik sistemin dışında, sadece arz/talep ilişkisi üzerinde yürür ve Kripto Para borsalarında patron sadece o kripto paranın yatırımcısıdır.

Her yerden 7/24 işlem yapabilirsiniz

Alışılageldik para piyasaları veya borsalar gibi bir açılış/kapanış saati olmaya kripto para borsalarında haftanın 7 günü, istediğiniz saatte al-sat yapabilirsiniz çünkü dünyanın her yanındaki insanların aktif olarak kullandığı kripto para borsalarında her an alıcılar ve satıcılar işlem yapmaya devam eder. Üstelik bu işlemleri yaparken bir aracı kurumun bekleme odasında sıraya girmeye veya işlemi sizin için bir başkasının gerçekleştirmesini talep etmeye ihtiyacınız yok; kullandığınız platforma bağlantı yaptığınız telefon veya bilgisayarınız neredeyse, sizin için iş yerininiz de orasıdır.

Paylaş: