Jack Dorsey Twitter’dan Ayrılıyor

Jack Dorsey’in Twitter’dan ayrıldığı haberi bu sabah piyasaları vurdu ve kimse ne yapacağını gerçekten bilmiyor. Twitter hissesi yükseldi, sonra düştü ve Bitcoin de aynısını yaptı.

Kripto alanında, Dorsey bir süredir büyük bir figür oldu – bunun nedeni Dorsey’in Twitter’da Bitcoin ipuçlarının ortaya çıkması ve kişisel Bitcoin stand-dom’u “#bitcoin” biyografisi ile dünyaya yayınlanması.

Şimdi Twitter’dan ayrıldığına göre, birçok insanın ağzındaki soru şu: Kripto değilse sıradaki yer neresi?

Dorsey’in bu yılın başlarında Bitcoin 2020’de söylediği bir şeye çok fazla odaklanılıyor: “Square veya Twitter’da olmasaydım, Bitcoin üzerinde çalışıyor olurdum.”

Bu oldukça açık, değil mi? Güzel, halledildi. Artık metaverse’de bazı merkezi olmayan Jack Dorsey NFT’lerini dört gözle bekleyebiliriz.

Jack Dorsey Twitter’dan Ayrılıyor

Yukarıda yazdığımız gibi, Jack Dorsey Twitter’ın CEO’luğundan istifa etti – dikkatini Bitcoin’e adayacağı spekülasyonlarını körükledi. Beklediğiniz gibi, Dorsey ayrılış haberini bir tweet ile paylaştı – Twitter personeline gönderilen e-postanın ekran görüntüsü. Mesajda, baş teknoloji sorumlusu Parag Agrawal’ın şimdi CEO olarak devralacağını açıkladı. Burada daha fazlasını okuyun.

Huobi Yeni Genel Merkezi için Singapur’u Seçti

Huobi Global, bölgesel merkezinin yeri olarak Singapur’u seçti – Çin’in kripto şirketlerine yönelik baskılarını artırmasından sonra gelen bir hareket. Huobi’ye göre, Singapur genel merkezi Güneydoğu Asya bölgesindeki operasyonları yönetecek, ancak Singapurlu müşterilere hizmet vermeyecek. Genel merkez hakkında daha fazla bilgi burada.

Tayland Turizmi Geri Getirmek İçin Kriptoya Dönüyor

Salgın Tayland’da turizmi yavaşlattı ve ülkenin turizm otoritesi onu geri getirmek için kripto para arıyor. Turizm kurulu valisi Yuthasak Supasorn, kriptoyu daha geniş çapta kabul ettirmek için düzenleyicilerle birlikte çalıştığı için tüm “kripto turistlerini” servetlerini ülke içinde harcamak için getirmeye çağırıyor. Daha fazlasını buradan öğrenin.

Paylaş: