Amerika Birleşik Devletleri Darphanesi, 2023’te geri dönme programı olan 2022 Morgan ve Peace dolarının üretimini ve satışını durdurdu

Bugün Darphane, 2022 Morgan ve Barış gümüş dolar üretiminin 2022’nin geri kalanı için duraklatıldığını duyurdu. Salgının Darphane tedarikçilerine gümüş boşlukların bulunabilirliği üzerindeki etkisi, Darphane’nin duraklatma kararında birincil katkıda bulunan faktördür. Programa dahil olan madeni paraların üretimi ve satışı. 2022 Morgan ve Peace gümüş dolarlarıyla ilgili Mint’s Roundtable tartışmasına katılan basın mensupları, bir süredir gümüş boş malzemelerin tedarik zinciri zorluklarından dolayı zayıfladığının farkındaydı.

 

Mint Müdür Yardımcısı Ventris C. Gibson, programın gelecek yıl da devam edeceğini ve bu duraklamanın yalnızca gümüş ham metal arzına COVID-19’un neden olduğu gümüş tedarik zincirindeki aksaklıklardan kurtulma şansı vermek olduğunu açıkça belirtti. Müdür Yardımcısı Gibson, bunun gerekli bir iş kararı olmasına rağmen, Darphane’nin amacının Mint’in sadık müşterilerinin hak ettikleri ürün ve hizmetleri almasını sağlamak olduğunu vurguladı.

Paylaş: