Altın fiyatları ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandı?

ABD Merkez Bankası’nın faiz kararını açıkladığı geçen hafta ons ve gram altın yatırımcısına kaybettirdi. Kripto paralar ise toparlanma sinyalleri veriyor. İşte altın ve kripto para piyasalarında son durum.

Geride kalan haftada Altın fiyatlarını ilgilendiren en önemli gelişme ABD Merkez Bankası’nın faiz kararını açıklaması oldu. Fed iki yıl aranın ardından faiz oranını değiştirdi ve 0.25-0.50 seviyesine çekti.

Ons Altın geride kalan haftada yatırımcısına kaybettirdi. Haftanın ilk gününde bin 949 dolar ile bin 989 dolar arasında dalgalı bir seyir izleyen ons altın kapanışı bin 950 dolar seviyesinde gerçekleştirdi.

Salı günü haftanın en düşük kapanışını yapan ons altın gün içerisinde bin 907 dolar ile bin 954 dolar arasında dalgalandıktan sonra kapanışta bin 917 dolar seviyesine çekildi.

ABD Merkez Bankası’nın faiz kararını açıkladığı gün olan çarşamba gününde ons altın diğer günlere kıyasla daha sakin bir seyir izledi. Gün içerisinde en düşük 1895 dolar olan ons altın, en yüksek ise bin 929 dolara çıktıktan sonra bin 926 dolardan kapanışı yaptı.

Perşembe günü yönünü yukarı çeviren ons altın bin 923 dolar ile bin 949 dolar arasında dalgalı bir seyir izledikten sonra 1942 dolar seviyesine yükseldi.

Ancak ons altın haftanın son işlem gününde kazanımlarını geri verdi. Gün içerisinde en yüksek bin 945 dolara çıkan ons altın, en düşük ise bin 918 doları gördükten sonra haftayı bin 920 dolardan kapattı.

Böylece ons altın kapanış değerleri dikkate açındığında haftayı yüzde 1.5 düşüşle kapattı.

Paylaş: